ad728x90
8 A SIDE

FC Lauta Hools измъкна победата в края след уникална драма срещу БОРА

от ###

Александър Иванов от БОРА записа хеттрик, но това не се оказа достатъчно неговият тим да хвърли бомбата на кръга, след като допусна леки 2 попадения в края и фаворитът FC Lauta Hools взе своето.

Късно снощи се изигра срещата от 1-ви кръг между БОРА и FC Lauta Hools. Срещата протече много интересно, като бе съпътствана от купища обрати и общо 13-ет гола. Черно-белите започнаха прекрасно, след като още в 10' мин. Николай Пенчев откри резултата в тяхна полза. Само в рамките на 60 секунди обаче, БОРА обърна резултата и в 11' мин. вече бяха водачи в срещата след две попадения на Мирослав Ходжа. Опитният голмайстор на Lauta Виделен Сердарски изравни в 21' мин. , но в самият край на полувремето Александър Иванов с второто си попадение в срещата отново даде преднина на червените. При резултат 3:2 в полза на БОРА завърши и първото полувреме.

Втората част започна силно за БОРА и в 27' мин отборът поведе с два гола след ново попадение на Александър Иванов. Отговора на Lauta Hools не закъсня и още в 29' мин. Денис Малинов намали за 4:3, а в 40' мин. Йовко Генов възстанови равенството. И точно когато всички си мислеха, че черно-белите ще направят пълен обрат, Валентин Първанов в 46' мин. даде преднина на БОРА за трети път през този двубой. В ответната атака Денис Малинов изравни, но в 48' Александър Иванов оформи своя хеттрик и даде преднина за четвърти път на момчета в червено от БОРА. Мачът отиваше към своят край, а FC Lauta Hools натискаха в опит да се доберът поне до точката в срещата. Това все пак случи в продължението на срещата след като Теодор Банев реализира за 6:6. Буквално няколко секунди преди да прозвучи последният съдийски сигнал Тодор Тодоров се превърна в играч на мача след като заби победното попадение за FC Lauta Hools. Така крайният резултат от срещата между БОРА и FC Lauta Hools стана 6:7 и черно-белите грабнаха трите точки.

В следващият кръг FC Lauta Hools ще има трудната задача да победи AFC TechnoWelt, докато БОРА ще спори с NOVACITE на 15-ти Октомври от 21:00 на терените на Футболна Академия Пловдив.