ad728x90
Мини Футболна Лига

Бохемианс мина през Siza Sport и се изкачи на 2-ра позиция във временното класиране на Лига Арена

от ###

С невероятните 5-ет попадения се отчете Ангел Семерджиев от Бохемианс и излезе на върха при голмайсторите, неговият тим вече е втори и е само на точка зад Старата Школа, след победата над FC Siza Sport.

Истинско мини футболно зрелище с марка Лига Арена се разигра в срещата между Siza Sport и Бохемианс, след като двата тима си отбелязаха цели 16 попадения. Срещата започна чудесно за "бохемите" след като до 5' мин вече водеха с 0:2 след две попадения на Ангел Семерджиев. В 9' мин отбора на Siza Sport, който тази вечер бе без звездата си, се върна в срещата след попадение на Евелин Апостолов. В 11' Ангел Семерджиев оформи своя хеттрик в срещата, но в 15' мин разликата отново бе само един гол, след като Петьо Димитров намали на 2:3 в полза на "бохемите". В самият край на първото полувреме зрителите на спортен център Арена станаха свидетели на истински голов трилър. в рамките на 120 секунди, двата отбора си вкараха зашеметяващите 4 попадения. Ангел Семерджиев и Тошко Чалъков в 23' мин. направиха резултата 2:5 за "бохемите", но в 24' Евелин Апостолов отново намали след ново попадение за Siza Sport. В самият край на полувремето обаче Радослав Джиговечки оформи крайният резултат за полувремето на 3:6 в полза на Бохемианс.

Второто полувреме започна, както завърши и първото. Първото попадение дойде след по-малко от 60 секунди игра, а голмайстор за 5-ти път в тази среща и за 7-ми от началото на шампионата бе Ангел Семерджиев. В 27' мин. Бончо Шопов от SIza Sport намали резултата на 4:7, но в 34' мин. Неделин Райчев покачи на 4:8 в полза на Бохемианс. Това като че ли предреши крайният победител в срещата, но до нейният край двата тима си размениха по още две попадения. За Бохемианс точни бяха Тошко Чалъков в 44' мин. и Неделин Райчев в 47, а за Siza Sport се разписаха Бончо Шопов в 41' мин и Юсуф Тарал в 50' мин, като в края на мача резултата бе 6:10 в полза на Бохемианс, които излязоха само на точка зад временния лидер Старата Школа.

В следващият кръг Siza Sport ще даде старт на програмата с мач срещу Fresh Penis на 22-ти Октомври от 20:00. Бохемианс пък ще гонят челната позиция в мач срещу коравия съперник Десант-68 на същата дата, но час по-късно от 21:00 на терена на Спортен Център Арена.