ad728x90
Мини Футболна Лига

Pusle удари MFC Grey Goose с минималното 1:0 и върна интригата във ВТОРА ЛИГА

от ###

Намери се кой да нанесе първа загуба на "сивите гъски" във ВТОРА ЛИГА. MFC Pulse нанесе първа загуба, на устремилия се към върха отбор на MFC Grey Goose.

След осем победи в първите осем кръга най-после се намери отбор, който да нанесе първа загуба на лидера във Втора лига на МФЛ-Варна Grey goose. "Сивите гъски" паднаха с 0:1 от третия във временната таблица MFC Pulse. Двубоят бе доста интересен за зрителите в Спортен комплекс "Гетсби". Единственият гол падна в 12-ата мин. на двубоя, а негов автор бе Красен Георгиев след пас на Дейвид Холусорми. Така MFC Pulse събра 20 точки и е на четири от лидера.
Вторият в подреждането MFC TNT записа трудна победа с 5:3 над Сони-М. През първото полувреме паднаха цели шест гола. Йордан Николов даде аванс на Сони-М в 8-ата мин., но до 13-ата "динамитите" обърнаха чрез Петър Добрев и Галин Иванов. Валентин Иванов успя да изравни, но до почивката TNT дръпна с 4:2 след попадения на Димитър Желязков. Николов успя да върне донякъде интригата в 32-ата мин., но Желязков сложи точка на спора две по-късно.

МФК Ботев 18 излезе на четвърто място след трудна победа с 3:2 над FC INTERSTARS. Стилиян Тръпков и Стоян Данаилов дадоха аванс на "канарчетата" до 10-ата мин., а Добромир Николов в 11-ата и Тодор Дилов в 34-ата изравниха за "звездите". Минута преди края Петко Петков донесе успеха на своите след пас на Тръпков.

Трета поредна победа записа отборът на МФК Хищници. Този път тя бе с 3:0 над АФК Албион. Диан Найденов вкара първите два гола в 3-ата и 15-ата мин. след пасове на Станислав Михайлов, който сам реализира третото попадение в 28-ата. МФК Владислав записа трети успех в последните четири кръга, като този път надигра АФК Абсолют с 3:2. Галин Киров откри резултата във втората мин., а Венелин Георгиев удвои в 11-ата. Кенан Хюсню намали в 14-ата мин., но минута по-късно Георгиев покачи на 3:1. Ивайло Костов оформи крайния резултат малко преди края на двубоя.

Така приключи първото завъртане във Втора лига, а второто стартира в неделя.