Мини Футболна Лига

След луда голеада Абсолют надви Дръзки

от ###

Драматичен обрат в последните минути носи победата

В един от кандидатите за “мач на сезона” в Seria A Абсолют излезе победител в лудо дерби с тима на Дръзки, надделявайки с 5:4. Голмайсторът на Дръзки Димитър Желязков откри в шестата минута, но Деян Хаджийски върна гола само две минути по-късно (8’). Антон Балев изведе Абсолют напред в 13’, но Желязков изравни почти светкавично в 14-тата минута. Здравко Великов отново изведе “черно-жълтите” след гол в 16-тата минута, а същинската драма в срещата тепърва предстоеше.

Дръзки постигнаха пълен обрат след попадения на Никола Иванов (35’) и Мирослав Рошманов (40’) за 4:3 и “дръзките” за първи път в срещата се виждаха като победители. Абсолют имаха последната дума в двубоя и я наложиха в заключителните минути. Антон Балев изравни в 42-рата, а Здравко Великов донесе трите точки с точен изстрел в 44-тата за крайното 5:4.

С победата Абсолют се настаниха на шесто място с 43 точки, дишайки във врата именно на Дръзки, които са пети с 44 пункта.