ad728x90
8 A SIDE

ВОЛОВ и МАКАО разделиха точките в много здрав мач

от ###

МФК Волов изтърва победата в края и може да съжалява повече за изгубените точки.

Волов и Макао си спретнаха истински футболен сблъсък на старта на Continental Football League Bulgaria и разделиха точките след голове в началото и в края на двубоя. Първи в резултата поведоха символичните домакини от МФК Волов след гол в 10' на голмайстора на отбора Добромир Димитров, а асистенцията бе дело на игралия отлично в този мач Денчо Желев. Новите попълнения в състава на Николай Войчев се вписаха отлично и отбора показа нещо съвсем различно от показваната до сега дефанзивна схема на игра, с което изненада значително своя противник.
След гола МФК Макао напипа темпото на срещата и стъпи здраво в двубоя, но до края на полувремето не се стигна до нов гол и двата тима се оттеглиха при резултат 1:0 в полза на Волов.

Второто полувреме започна равностойно, като можем да отбележим лекият превес на МФК Волов, който бе малко изненадващ с оглед резултата и това, че МФК Макао са сребърни медалисти от последният сезон. Футболистите на МФК Волов създадоха общо 18 положения за целия мач, но множеството не точни удари и стража на Макао Никола Петров съхраниха шансовете за зелените. От своя страна Макао създадоха 10 положения в срещата като при едно от последните за срещата в 49' мин. най-съобразителен бе мениджъра на "зелените" Стилиян Куцилев, който от близка дистанция изравни. Тук трябва да отбележим и паса по конец на Георги Таралезов, който записа първа асистенция в актива си през настоящият сезон.

В следващият кръг Волов и Макао ще срещнат лидерите след първи кръг Интернационал и МФК ЦСКА, като и двата мача са на 24.06.2018 на игрищата на Гранд Хотел Варна.