ad728x90
Мини Футболна Лига

АПФК Пловдив спечели шампионата на Лига Арена гр. Пловдив

от ###

АПФК Пловдив не изпусна водачеството през целият сезон и спечели Лига Арена.Първите три отбора си разделиха парична награда в размер на 1000 лв., а тройката през този сезон ще си раздели 2500 лв.

АПФК Пловдив завърши на първо място в завършилия преди седмица турнир шампионат Лига Арена. АПФК поведоха от самото начало и до края на шампионата не изпуснаха лидерството, натрупвайки 61т. в 23 мача. Втори и трети останаха съответно Камионите с 57т. и FC Siza Sport с 51т. В този дебютен сезон триото си раздели общ награден фонд от 1000 лв.

Голмайстор на турнира стана Емил Стоев "Бадема" от АПФК Пловдив с 30 попадения, а най-добър асистент отиде при Давко Чипове от отбора на Fresh Penis с 20 асистенции в 19 срещи. Вратар на шампионата стана Евгени Бакларов от отбора на Камионите с невероятните 189 спасявания в 17 срещи.

Новият шампионат е с награден фонд 2500 лв и ще стартира до 24-ти Септември и записването е до 19-ти Септември и отборите който са записани досега са следните: